Ako vznilko YEHO?

Som grafická dizajnérka a mamina dvoch malých človiečikov. Keď sa mi narodil prvý drobec, prirodzene som začala inklinovať k ekologickým variantom, zero waste a lokálnej tvorbe. Na sklo nedám dopustiť, hlavne kvôli zachovaniu kvality vody. Mojou každodennou súčasťou je sklenená fľaša. A taktiež každodennou súčasťou mojich drobcov, ktorý zo sklenenej fľaše pijú od malička. Taká moja a ich prvá YEHO :)

Moja mamina je profesiónal v háčkovaní, každý deň ju vidíte s háčikom v ruke. Časom nám na fľaše uháčkovala obaly a vtedy som si povedala, že takýto produkt by prijali možno aj iné mamičky – fľaša je pekná, ekologická, zdravá, praktická, odolná, učí deti novým zručnostiam a samostatnosti a každý si môže nájsť tú svoju.

Začala som preto hľadať dodávateľa kvalitných sklených fliaš, ktoré by vyhovovali detským rúčkam. Podarilo sa. A tak už stačilo len nájsť vhodnú bavlnu s certifikátom OEKO-TEX na háčkované obaly a pustiť sa do kreslenia ilustrácií. A tak vznikli z lásky k deťom a k prírode fľaše YEHO

Veronika Bohušová